Zprávy

novější 6 – 10 z 190starší

Pouštní oáza mé duše-nádherné pouštní zážitky od salesiánské dobrovolnice Jany

Janička Jeklová se ocitla v ráji... Sice v Keni, tudíž ne v cílové zemi našeho projektu, ale článek o jejím pobytu mezi pasteveckými kmeny uprostřed panenské africké přírody rozhodně stojí za přečtení!

Zdroj článku zde

celá zpráva »

Příliš mnoho matematiky škodí-dobrovolnice Anežka píše z Bulharska o Vánocích a bulharských zvycích

Anežka loni dostudovala obor Finanční matematika na MFF UK a rozhodla se, že si od studia odpočine na rok a půl dlouhé dobrovolné službě v Bulharsku. Jak se jí to daří, si můžete přečíst v dopise, který nám na přelomu roku poslala.

Zdroj článku zde

celá zpráva »

Život v Golaghatu - Luky a jeho říjnový článek o Unu, fotbalu na hnoji nebo nákupech

Následující dny jsou vcelku poklidné a trávím je v Golaghatu. V klidu se zabydluji a učím se základy hindštiny a kmenového jazyka Sadri. Spolu s partou místních kluků hrajeme karty (milují karetní hru UNO) a také fotbal na trávě a v hnoji (když někdo utíká s míčem přes hnůj ostatní se řehtají :-D). Ráno chodíme běhat a učíme se žonglovat. Také si povídáme o našich rodinách, o Avengers XD (jo, prý vypadám jako Captain America a Justin Bieber) a rozdílech Indie a České republiky.

Zdroj článku zde.

celá zpráva »

Kongo - Ivana Chatrná - lecon individuel - 10 let starý dopis z Konga

Dopis je sice starý již 10 let, Kongo je ale čím dál víc aktuální. Pojďme se tedy skrze dopis podívat, jak tam svoji dobrovolnickou službu prožívala Iva.

Jak se žije salesiánské dobrovolnici v Kongu a jaká je její práce? Každodenní radosti a strasti Ivany Chatrné v Lubumbashi aneb "co to pořád funí vedle mého pokoje" :-).

Zdroj článku zde.

celá zpráva »

Vánoční kometa už na Caglieru vyšla - třetí přípravný víkend dobrovolníků

20. prosince

Přípravný kurz pro misijní dobrovolníky Cagliero má za sebou 3. přípravný víkend.

Zdroj článku zde

celá zpráva »