Demokratická republika Kongovíce o tomto projektu »

350 Kč

Školní pomůcky pro chlapce z ulice v Kongu

Školní pomůcky pro chlapce z ulice v Kongu

V centru Bakanja se dennodenně řeší, za co se koupí jídlo. Na školní pomůcky tolik potřebné pro vzdělávání tamních chlapců bohužel většinou nezbydou peníze.

Kluci v centru Bakanja nepotřebují moderní kalkulačky nebo třpytivé barvičky. Bohatě jim stačí pořádné tužky, pera, pastelky a sešity. Ani toho totiž nemají dostatek, mít normální propisku je pro tamní kluky skutečný luxus.

Koupí tohoto daru podpoříte konžské vzdělávání a pomůžete zajistit lepší budoucnost konkrétním dětem.

250 Kč

Hygienické potřeby pro děti z ulice v Kongu

Hygienické potřeby pro děti z ulice v Kongu

V centru Bakanja se na hygienu dbá. Nicméně je třeba vzít v potaz, že na tamním internátu je pár dospělých na téměř 100 chlapců od 6 do 20 let, kteří v drtivé většině strávili část života na ulici a pochází z velice těžkých rodinných poměrů. Ve společných “sprchách” – spíše korytech s pár kohoutky - teče pouze studená voda a večer často není elektřina.

Hygienické potřeby jako zubní pasta, kartáček, šampon či mýdlo jsou v centru Bakanja nedostatkové zboží. Koupí tohoto daru pomůžete chlapcům žít důstojnější život.

600 Kč

Kancelářské potřeby a podpora vzdělávání v centru Bakanja v Kongu

Kancelářské potřeby a podpora vzdělávání v centru Bakanja v Kongu

Papíry, tiskárna, propisky, tabule či křídy. Pro české školy je to základní kancelářské vybavení, pro centrum Bakanja v Kongu ale bohužel nedostatkové zboží. Na základní škole v Bakanja studuje zhruba 300 chlapců – z toho 100 chlapců z tamního internátu a zbylých 200 z nejchudších rodin z okolních vesnic.

Koupí tohoto daru pomůžete vybavit učitele a tamní školní kancelář základním potřebným vybavením pro efektivní výuku.

1800 Kč

Dva týdny platu učitele v internátu pro děti z ulice v Kongu

Dva týdny platu učitele v internátu pro děti z ulice v Kongu

Člověk se s dobrým vychováním a dobrým vzděláním nerodí. Jedno i druhé se musí od někoho naučit. Od koho, když chlapci z centra Bakanja rodiče buď nemají, nebo je mají, ale rodiče se o ně nestarají?


V centru Bakanja pracuje na plný úvazek 6 učitelů. Ti se snaží chlapce vzdělávat, ale i formovat. Měsíční plat jednoho tamního učitele je v přepočtu zhruba 3.800 Kč.


Koupí tohoto daru podpoříte vzdělávání v Kongu a pomůžete tak zlepšit budoucnost této země.

200 Kč

Boty pro jednoho chlapce z internátu v Kongu

Boty pro jednoho chlapce z internátu v Kongu

Kluci z Bakanja centre nemají - z drtivé většiny - rodinu. Někteří rodinu mají, ale ta je buď moc chudá, aby je nějak ekonomicky zajistila, nebo je obvinila z čarodějnictví a vyhodila na ulici. Salesiáni zajišťují klukům vzdělání, střechu nad hlavou a stravu. Na ostatní věci, jako třeba obuv, ale peníze jsou jen někdy (záleží na štědrosti dárců). Kluci chodí často bosi anebo v sandálech, které vypadají, jako by se měly každou chvíli rozpadnout.

Dobré boty pro jednoho chlapce vyjdou ve městě Lubumbashi, kde se Bakanja centre nachází, zhruba na 9000 konžských franků, což je 200 Kč.

Máte boty? Přejte si k narozeninám boty pro někoho, kdo žádné nemá a kdo narozeniny nikdy neslavil.

1000 Kč

Snídaně pro kluky z internátu v DR Kongo

Snídaně pro kluky z internátu v DR Kongo

Kluci z internátu Bakanja v Demokratické republice Kongo snídají každý den totéž: kaši. Skládá se z kukuřičné mouky a cukru. Pro devadesát kluků je potřeba 150 kg mouky (72 $) a 100 kg cukru na jeden měsíc (138$). Někdy se stává - jako třeba v měsíci srpnu 2012 - že kluci nesnídají. Nejsou peníze.

Snídaně pro kluky vychází na měsíc zhruba na 4000 Kč. Týdenní ranní strava pro 90 kluků vyjde tedy na 1000 Kč. Pomoz jim zahnat hlad alespoň na chvíli. Vždyť s prázdným žaludkem se učit nedá.

Zakoupením této dárkové poukázky pomůžete zajistit týdenní snídani 90i klukům z konžského internátu!

400 Kč

Jeden den vychovatele v internátu v Kongu

Jeden den vychovatele v internátu v Kongu

Kluci z ulice, kteří žijí v internátu Bakanja centre v Demokratické republice Kongo, mají co jíst (většinou) a kde spát. Mají hračky a střechu nad hlavou. To nejdůležitější, co jim chybí, je ale láska. Potřebují někoho, kdo se o ně bude starat. Kdo bude s nimi. Kdo je bude mít rád a kdo jim předá základní vědomosti a základní životní hodnoty. Podpořte proto vychovatele, kteří se rozhodnou věnovat těmto dětem část svého života.

Kupte si dárkový poukaz za 400 Kč a zaplatíte tím den vychovatele v internátu Bakanja centre v DR Kongo.

Indievíce o tomto projektu »

250 Kč

Dva týdny dítěte v indickém internátu

Dva týdny dítěte v indickém internátu

Na salesiánském internátu by za děti měli platit rodiče. Částka za jedno dítě vyjde na měsíc na 1200 rupií, což je zhruba 500 Kč. Cena zahrnuje 3 jídla denně, ubytování a dozor někoho, kdo se o děti stará. Ve skutečnosti ale spousta rodičů kvůli velké chudobě platit nemůže, nebo platí méně či nepravidelně.

Podpořte ty nejchudší rodiny touto částkou.

Pro nás by to byl oběd pro 2 lidi, pro ně studium, jídlo a ubytování na 2 týdny.

450 Kč

Rýže na den pro děti v indickém internátu

Rýže na den pro děti v indickém internátu

V salesiánském internátu, kde působí naši dobrovolníci, je 125 dětí. Rýže, kterou jedí vlastně pořád, pro ně na jeden den vyjde zhruba na 450 Kč.

Podpořte i vy ty nejchudší a zaplaťte denní „dávku“ rýže těmto dětem. Vždyť s prázdným žaludkem se sice studovat dá, ale velice těžko.

880 Kč

Čtyři měsíce školného v Indii

Čtyři měsíce školného v Indii

Kdo má šanci vystudovat alespoň pár ročníků nebo se dokonce vyučit nějakému řemeslu, má mnohem větší vyhlídky do budoucna. Může vymanit z chudoby sebe i svoji rodinu.

Měsíc školného v salesiánské škole vyjde na 80 Kč, když do toho započítáme i zápisné a knihy, vychází to zhruba na 220 Kč.

Podpořte salesiánskou školu ve farnosti Golaghat, která tak bude moct platit školné těm dětem, jejichž rodiny si to nemohou dovolit.

1950 Kč

Týden vychovatele v indickém internátu

Týden vychovatele v indickém internátu

Kluci z ulice, kteří žijí v centru Golaghat, mají co jíst a kde spát. Mají hračky a střechu nad hlavou. To nejdůležitější, co jim chybí, je ale láska. Potřebují někoho, kdo se o ně bude starat. Kdo bude s nimi. A kdo je bude mít rád. A kdo jim předá základní vědomosti a základní životní hodnoty.

Podpořte proto vychovatele, kteří se rozhodnou věnovat těmto dětem část svého života.

Bulharskovíce o tomto projektu »

300 Kč

Den vychovatele v Bulharsku

Den vychovatele v Bulharsku

Romské děti, které chodí do bulharských salesiánských středisek, mají většinou pochybné rodinné zázemí (pokud nějaké mají).

Podpořte mladé lidi, kteří se rozhodnou věnovat těmto dětem část svého života a předávají jim základní životní hodnoty.

2000 Kč

Týden bulharského vychovatele

Týden bulharského vychovatele

Člověk se s dobrým vychováním a dobrým vzděláním nerodí. Jedno i druhé se musí od někoho naučit. Od koho, když děti rodiče buď nemají, nebo je mají, ale rodiče se o ně nestarají?

Pro formaci těchto dětí jsou v bulharských střediscích bulharští brigádníci, kteří zde vedou taneční kroužky, moderní tance, breakdance či počítačový kurz.

Dětí je spousta, brigádníků pár. Kdyby bylo více peněz, mohlo by se do formace romských dětí zapojit i více vychovatelů.

Podpořte místního bulharského vychovatele a dejte dětem šanci dobře žít.

400 Kč

Čtyřicet cihel na stavbu školy v Bulharsku

Čtyřicet cihel na stavbu školy v Bulharsku

V Bulharsku, v místě, kde čeští Salesiáni a dobrovolníci působí, je početná romská menšina, peněz ale hodně není. Salesiáni se snaží tomuto místu pomoci a staví tam střediska a školy pro romské děti.

Pomozte i vy nakoupením 40 cihel pro stavbu tamní školy.

1500 Kč

Prázdninový týden bulharského dítěte

Prázdninový týden bulharského dítěte

Bulharští Salesiáni pořádají společně s českými dobrovolníky během letních prázdnin tábory, puťáky a jiný bohatý program, zaměřený na vzdělávání a formování dětí. Většina romských rodin ale nemůže za své děti platit.

Jezdí vaše děti na tábory? Podpořte touto částkou prázdninový týden alespoň jednomu romskému dítěti.

Zimbabwevíce o tomto projektu »

K tomuto projektu se nevztahují žádné dary.