Napsali o nás

  1 – 5 z 7starší

Novinky.cz: Udělejte hezké Vánoce dětem v Indii nebo v Kongu

Projekt Darujme vzdělání slaví své 3. výročí. Je malý a konkurence je veliká. Ale společně s vámi může udělat Vánoce hezčí dětem v Indii, Kongu i Bulharsku. Jak? Podporuje konkrétní věci v konkrétních místech, kde dlouhodobě působí čeští dobrovolníci.

celá zpráva »

Milujte se: Rok v Kongu mezi dětmi ulice

Můžeš dát třeba na nové boty nebo čtyřicet cihel!

Projekt „Darujme vzdělání“ podporuje konkrétní věci v  konkrétních místech, kam salesiánští dobrovolníci jezdí pomáhat. Pomoci lze nákupem dárkových poukazů na stránkách www.darujmevzdelani.cz. Vybrat si můžete například snídani na  týden pro kluky z  internátu v  Kongu, boty pro jednoho konžského kluka, týden učitele v Zimbabwe, pět měsíců školného v Indii nebo čtyřicet cihel na stavbu školy v Bulharsku.

celá zpráva »

Generace21.cz: Darujte něco užitečného, darujte vzdělání

Nevíte, co pořídit pro své blízké k Vánocům? Místo zbytečností můžete darovat dobrý pocit a zároveň pomoct lidem, kteří to potřebují.

celá zpráva »

Studentpoint.cz: Nový projekt Darujme vzdělání pomáhá originální formou dětem z rozvojových zemí

Studujete na vysoké, rodiče za vás platí kolej a v pátek večer čekají s přichystanou večeří, až se vrátíte na víkend domů? Tak to máte štěstí. Vězte však, že všichni se takhle dobře nemají. Nový projekt Darujme vzdělání, který spustila 28. listopadu Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA), se snaží se vzděláním pomoci dětem v rozvojových zemích. Zajímá vás, v čem projekt spočívá, jak se do něj můžete zapojit nebo co bylo impulsem pro jeho založení? Pak si přečtěte rozhovor s koordinátorkou projektu Ivetou Pešatovou.

celá zpráva »

Český rozhlas: Darujme k Vánocům vzdělání

„Na základě mnohaletých zkušeností s pomocí dětem v rozvojových zemích vnímáme vzdělání jako zcela klíčové pro to, aby se v dané lokalitě něco změnilo k lepšímu,“ říká koordinátora nového projektu Darujme vzdělání, Iveta Pešatová. Realizátorem projektu je Salesiánská asociace Dona Boska. Ta už sedm let vzdělává a vysílá dobrovolníky do Afriky, Mexika či Indie. A právě na základě zkušeností těchto dobrovolníků vznikl projekt Darujme vzdělání.

celá zpráva »