BULHARSKO - Dominika Žáková a Jana Švejdová již po čtvrté - Jak se měly Zagorky v lednu :)

6. 2. 2013

Český královehradecký biskup Jan Vokál dorazil v předvečer oslav Dona Bosca do Zagory. Jednalo se o první návštěvu českého biskupa na toto místo. Děti ho přivítaly českými písničkami a básničkou. O čem biskup kázal a další zajímavé novinky ze Zagory popisují ve svém dopise  Jana a Dominika, které v něm přejí: "Krásný den vám všem!"

Milí naši milí!

Po krátké odmlce zdravíme opět ze Staré Zagory jménem vám již dobře známých Zagorek. Na úvod se s vámi chceme podělit o radost z naší nové pranostiky: Leden, leden, to by se jeden. Zbláznil.

Ještě jsme se nestačily vzpamatovat z cesty a už jsme se zase musely vydat na cesty;) Dvakrát jsme s dětmi opakovali vánoční představení, jednou v zagorském dětském domě, kde byly dětští diváci nejvíce uchváceny žonglováním. Podruhé jsme zamířili do Jambolu, farnosti otce Antonína. Tamní farníci naše hladové děti po vystoupení jaksepatří nakrmili. A nejenom děti;) A protože Jambol není za rohem, zůstali jsme tam až do odpoledne, abychom si užili zábavných atrakcí v parku.

Během ledna jsme s velkou slávou dokončily kurz bulharštiny, což nás trochu mrzelo kvůli loučení s naší milou učitelkou Kalinkou. A tak jsme s tou Kalinkou na závěr alespoň trochu zakalily :-)

V polovině ledna proběhl klučičí tábor v Burgasu. Klucí i my dospěláci jsme si ho společně náramně užili.

Tak vidíte. Vlastně se tu celou dobu bavíme. Aby toho nebylo málo, vypravily jsme se s našima holkama na místní ledovou plochu si zabruslit.

Něterým to nešlo skoro vůbec, ale můžete sami posoudit, jak se všechny statečně snažily…

Do Jambolu jsme se vypravili o pár dní později ještě jednou, abychom s komunitou oslavili svátek otce Antonína.

Poté se už všechno schylovalo k velkým oslavám Dona Boska. V předvečer oslavy dorazil do Zagory královehradecký biskup Jan Vokál, což bylo pro naše otčeta velkým povzbuzením (ještě nikdy sem žádný český biskup nepřijel).

Děti jej uvítali českou básničkou a písničkami.

Samotná oslava se konala v Kazachstánu. Huú, už jste vzhůru? Samozřejmě že v Kazanlaku. Ačkoliv té noci napadlo zrovna spousty sněhu a ještě víc, dorazilo překvapivě mnoho lidí. Náš biskup kázal – a jak! Mluvil o dobrém otcovství, o našem vztahu k Bohu, o strhujícím příkladu Dona Boska...

Poté se tam zase předváděli naše děti a tentokrát i my :-)

Tento měsíc k nám zavítal také kouzelník (animátor Andrej) a navštívil místní romské školy i již zmíněný dětský domov. Děti byly jako utržené z řetězu, nemohli jsme je udržet, aby se na kouzelníka samou nedočkavostí nevrhly :-)

« zpět na novinky