Misijní zpravodaj z Bulharska - květen 2016

24. 5. 2016

Jak se „na východě“ slavily Velikonoce a co všechno prožili naši dobrovolníci si můžete přečíst i prohlédnout v nejnovějším vydání bulharského zpravodaje.

V Bulharsku proběhla druhá komunitní „dovolená", při níž spolubratři společně s dobrovolníky navštívili Karandilu, dějiště nadcházejících letních táborů. Cílem tak bylo spojit příjemné s užitečným, odpočinout si a vidět okolí chaty, aby vše mohli připravit na tábor.

Uskutečnil se poslední animátorský víkend věnovaný psychologii – na závěrečný letošní setkání totiž přijela Pixi, odbornice na psychologii a skvělá přednášející. Dokázala všechny posluchače tak nadchnout do vývojové psychologie a psychologie osobnosti, že nikomu nevadilo, že se její přednášky protáhly. Navíc byly zaměřeny na praktické otázky při práci s dětmi ve farnostech, tak o užitečnosti informací nebylo pochyb.

Naši dobrovolníci na svých cestách obdivovali nespoutanou nádhernou přírodu bližšího i vzdálenějšího okolí Kazanlaku, aby se potom zase mohli vrátit mezi „svoje“ milé, hlučné a živelné děti, pro které připravili velkopáteční křížovou cestu. Jednotlivá zastavení označovaly kříže, u kterých se společně modlili. V jejich blízkosti byly vždy ukryty omalovánky, které děti společně našly a rozdaly si je. Na konci čekala odměna. Děti se střídaly v nesení velkého dřevěného kříže a dvou menších, které byly vztyčeny na konci křížové cesty. Odměnou za námahu byl krásný výhled na celé město.

Většina proběhlých akcí,včetně duchovní obnovy farnosti, ale směřovala k vyvrcholení postní doby, Velikonocům – krásně o tom píše ve svém úvodníku otec Petr. Intenzivní přípravu na největší svátky nenarušila ani návštěva z Čech.

A jestlipak víte, že je tomu už 22 let, kdy se naši salesiáni vydali „ kopat základy“ pro salesiánskou misii?

To vše a ještě mnohem více se dočtete v nejnovějším vydání bulharského zpravodaje VÍCE ZDE.

« zpět na novinky