Misijní zpravodaj z Bulharska - červen 2017

27. 6. 2017

Míří k Vám další zpravodaj. Slunce zase povytáhlo stavbu trochu výše - čeští pomocníci ji začali pokrývat. Žijeme fotbalem, výlety... ale podívejte se sami.

Zdroj a celý zpravodaj ke stažení ZDE - www.bulharsko.sdb.cz.

Milí přátelé Dona Boska,

vřele vás vítám u dalšího čísla našeho Bulharského zpravodaje. Koncem května je již všude možné spatřit různé druhy květin, tak například v Kazanlaku jsou to hlavně růže. Sluníčko též hřeje více, někdy až skoro letně. No, ale vás spíše budou zajímat události, které se ve zdejších krajích odehrály.

Určitě vás zajímá, že stavba kostela i nadále roste. K tomu pomohly i dvě skupiny pracovníků, které dojely z Česka. Dále v Kazanlaku proběhl fotbalový turnaj a neměli bychom opomenout, že nadace slavila své narozeniny. Mimo to jsme s farnostmi putovali na pouť do města Pleven, kde je kostel zasvěcený Panně Marii Fatimské. V rozhovoru nám o sobě něco prozradí Gjuzel, druhá pokřtěná dívka. Během května se také sešli kněží v Kazanlaku.

Věříme, že si toto články nabité číslo užijete a strávíte u něj příjemné chvíle.

Václav Jakubíček

Den nadace „Don Bosko Bulgaria“

V sobotu 13. května jsme slavili 9 let od založení nadace „Don Bosko Bulgaria“. Počasí nám přálo. Od 14 hodin jsme se sešli v nadaci a slavnost začala. Děti se připravily výborně. Zpívaly, hrály na kytaru, tancovaly choro a indické tance. Všude bylo veselo. Nakonec jsme zatancovali jedno velké choro všichni a slavnost byla zakončena občerstvením, o které se postarala děvčata z kroužku vaření. Máme radost z úspěchů dětí a doufáme, že nadace bude pracovat ještě hodně roků.

Dorota Sedláčková

Rozhovor s Gjuzel

Přinášíme Vám rozhovor s Gjuzel, která byla, stejně jako Aneta, pokřtěná na neděli Božího milosrdenství. Gjuzel v turečtině znamená krásná a jako svou křestní patronku si zvolila Pannu Marii. Je bezesporu, že má komplikovanou povahu, a podmínky, ve kterých vyrůstá, také nejsou jednoduché. Ale snaží se na sobě pracovat a k naší radosti vidíme, že se během let strávených u salesiánů postupně posouvá kupředu. A i když po našem návratu domů se nebudeme tak často setkávat, těším se na den, kdy se potkáme před Boží tváří.

  • Můžeš se představit?

Jmenuji se Gjuzel Christinova, bude mi 14 let a příští rok budu v 8. třídě. Jsme tři sestry a ještě mám dva bratry. Nejraději jsem na Facebooku.

  • Jak ses seznámila se salesiány?

K salesiánům mě přivedla moje starší kamarádka, když mi bylo devět nebo deset let. Když jsem byla malá, nic jsem neuměla a ani jsem nevěděla, že jsou to křesťané. Chodila jsem tam hlavně kvůli hrám. Věděla jsem, že je to nějaká církev, ale až když jsem měla dvanáct let, naučila jsem se číst Bibli a další věci spojené s křesťanstvím.

  • Proč ses rozhodla pro křest?

Protože si přeji být s Bohem v nebi. Chci být křesťankou a dodržovat Desatero Božích přikázání, věřit všemu, co je v církvi. Chci žít s Bohem, chci zemřít s Bohem, chci žít u něj.

Delegace z rodných krajů

Přestože není pochyb, že Bulharsko je v našich životech číslem 1, rozumí se, že se nám sem tam zasteskne po našich domovech. A protože má Bulharsko otevřenou náruč a každá ruka k dílu se tu vždycky hodí, přijíždějí na pomoc různí pomocníčci z rodných krajů. A že jich tentokrát bylo! Jelikož naše stavba pokračuje mílovými kroky, přišel čas na pokládání střechy a pokrývání kopule.

Dorota Sedláčková

Fotogalerie ZDE.

« zpět na novinky