Letní bulharský zpravodaj - červenec 2017

3. 10. 2017

"Milí čtenáři, červencové číslo, nepřišlo pozdě proto, že by se nic nedělo. Ani červen nebylo jen ticho před bouří a čekání na letní dobrovolníky. Účastníci prvního běhu animátorských kurzů se zúčastnili posledního víkendu, o němž referuje jedna z účastnic. Také nás navštívil provinciál Petr Vaculík a požehnal kříž, který byl potom nainstalován na hlavní chrámovou kupoli. A to není vše, přinášíme ještě spoustu obrázků z dalších akcí."

Zdroj a celý zpravodaj ke stažení ZDE - www.bulharsko.sdb.cz.

Poslední setkání animátorů

Od 9. do 11. června se v Kazanlaku konalo poslední setkání animátorů běhu 2015-2017.

Při něm jsme hovořili a diskutovali o tématu práva při práci s dětmi. Následovala druhá beseda, tentokrát o duchovním povolání, kterou vedl otec Petr Cvrkal. Dostali jsme cenné rady spojené s naším povoláním i našimi životy, ať už se staneme rodiči nebo řeholníky.

Potom měl každý za úkol vymyslet a připravit scénku nebo film, který představí před celou skupinou. Všichni uspěli na výbornou. Při projekci filmů se všichni smáli, až někteří i slzeli. Tak jsme se bavili, že jsme ani necítili, jak čas utekl.

Poslední den setkání proběhlo hodnocení a pak už byl čas říci si „na shledanou“. Bylo trochu smutné, že se rozcházíme, ale slíbili jsme si, že se budeme občas scházet, abychom na sebe nezapomněli.

Díky animátorskému kurzu jsme se seznámili, poznali a stali se blízkými přáteli. Srdečně přeji všem, aby nepřestali cítit touhu po animátorské a dobrovolnické aktivitě.

Na neposledním místě chci vyslovit veliké „DĚKUJI“ našemu duchovnímu vedení, dobrovolníkům i dalším odpovědným lidem za to, že nám byli celý ten čas nablízku a podporovali nás. Ukázali jste nám, že s vytrvalostí, umírněností, touhou a čistou duší se můžeme dotknout duše každého dítěte.

Tanja Grozdeva

Ostatní poutavé články, skvělé fotky a vůbec celý zpravodaj najdete ZDE.

« zpět na novinky