Koncem května ve zdejších školách probíhaly maturity, a proto měly mladší děti prázdniny.  Tento volný den jsme společně s otcem Jaroslavem, jehož návštěvu z Česka děti netrpělivě očekávaly, vyrazili na výlet.
/img/article/a031401b.jpg

Ráno jsme se sešli na stavbě, kde se děti pomazlily se štěňátky, která se minulý měsíc narodila naší strážkyní Jessie.

Poslední kontrola, zda je posádka celá, a výprava vyrazila za dobrodružstvím. Cestou na nás čekaly nástrahy v podobě náletů. Kochali jsme se krásami přírody, a že jejich bylo… Nejrůznější druhy motýlů, ještěrky, malá želvička a bylinky, které děti sbíraly na čaj.

Naším prvním cílem byl Bílý kámen, kde jsme si udělali rovnou i svačinkovou pauzu.   Po načerpání sil jsme pokračovali až na pokraj vesničky Dabrava.  Tam jsme se ve studánce osvěžili, připravili táborák a opekli si na oběd špekáčky s maršmelouny. Po obědě následovaly hry i bahenní masáž nohou.

Na závěr našeho výletu nás navštívila policie, protože vidět někoho s Romy je víc než podezřelé. Otec Jaroslav jim vysvětlil, kdo jsme, co děláme a s úsměvem na tváři jsme se rozloučili. Náš krásný výlet skončil a my se odebrali mikrobusem šupky dupky domů.

zpět na novinky