Již šestým rokem se Česká republika připojuje k celosvětovému dni dárcovství a dobrých skutků tzv. Giving Tuesday, my jsme u toho také.
/img/article/a032101b.jpg

Hnutí Giving Tuesday vzniklo jako jakási protiváha předvánočního nákupního shonu a konzumu. Probíhá již ve 190 zemích světa, napříč komunitami a věkovými kategoriemi. Letos připadá na 30. 11. Je to den, který nám může  pomoci si uvědomit, že hromadění majetku nepřináší trvalý užitek ani uspokojení. Den, kdy můžeme naopak dávat – pomáhat, někomu něco darovat, ať už jsou to finance nebo náš čas…
Nechme se takto inspirovat i my, protože nejen peníze, ale i malý nápad může někomu zlepšit život. Třeba můžete pomoci osázet záhonek své staré paní sousedce, darovat hodinu fyzioterapie, pohlídat dítě osamělé matce, podpořit útulek pro zvířátka apod.Rozhodli jsme se přidat i my, s naší výzvou Zpátky do škol. Tato výzva je zaměřená na podporu indických školáků – 350 dětí žijících v odlehlé horské oblasti severovýchodní Indie, které můžou studovat jen díky pomoci mnoha dobrých lidí. Tyto děti skrze dárce podporujeme a posíláme jim každoročně příspěvek na školné, bez něhož by si kvalitní vzdělání, a tím i naději na lepší budoucnost, nemohly dovolit.

Obdarujte své blízké poukázkou a děti v Indii tím, že mohou chodit do školy.

zpět na novinky