BULHARSKO - Dominika, Jana a jejich danajský dáreček

17. 1. 2013

Zdravíme vás, milí přátelé, přejeme vám všem krásný nový rok a jako takový malý danajský dáreček neseme noviny z bulharského prosince.

Po dvou měsících služby nás evropská unie přivítala v Bulharsku popříjezdovým školením. Protože jsme z evropské unie placené, obětovaly jsme se a vydržely pět dní v luxusním hotelu na kraji Sofie poslouchat „velice užitečné“ informace, bez kterých bychom se tu neobešly. Například jsme se dozvěděly, jak se zachovat, pokud je náš mentor alkoholik (naším mentorem je otec Georgi :)).

Svatého Mikuláše jsme tu oslavili tradičně bulharským kaprem (šaranem). Spolu s otcem Martinem jsme se účastnili kapří řeže (sami můžete porovnat, jak člověka mění násilí). Kapři se nedali snadno – kromě kapřích výkřiků se urputně bránili ještě na pekáči, když ocasem vyhazovali rozinky.

Český Mikuláš ale na nás taky nezapomněl. Brambory nechyběly, ale uhlí prý došlo :)…

A pak už se všechno schylovalo ke „kolednému tržestvu“, tedy vánoční oslavě. Po mnoha obštrukcích se zamluvením prostoru nám nakonec dovolili uspořádat oslavu v jednom z machalských protestantských sálů. Oslava se tedy jaksepatří povedla, přišel i Ďado Koleda a štědře děti obdaroval.

Pokochejte se několika výstižnými snímky.

« zpět na novinky