Malý Vital díky Vám odstudoval další tři měsíce základní školy

19. 3. 2013

Před měsícem a několika dny jsme do Demokratické republiky Kongo posílali peníze na dary, které jste v rámci projektu Darujme vzdělání podpořili. První výsledek Vaší podpory už je na světě! "Aksanti sana" (moc děkuji), vzkazuje Vám všem hluchoněmý chlapec Vital z Lubumbashi z provincie Katanga, kterému jsme mohli z Vašich darů zaplatit 3 měsíce školného.

Vital Nyage Mutamba vypadá na první pohled jako normální osmiletý veselý chlapec. Když se s ním ale pokusíte dát do řeči, tak pochopíte, že Vás neslyší. Je hluchoněmý.

Škola pro takto handicapované děti v provincii KatangaDemokratické republice Kongo je, ale stojí 150 dolarů na tři měsíce. Jeho tatínek je sociální pracovník v centru Bakanja (cílové středisko našeho projektu) s platem 140 dolarů na měsíc. Kromě Vitala má ještě další čtyři děti, kterým vzdělání platí (dohromady je to 80 dolarů měsíčně). Vitalovi si ale vzdělání platit dovolit nemůže.

Aby mohl Vital studovat, musí se za něj měsíčně zaplatit 1000 Kč.

Škola EPHATHA pro hluchoněmé děti se nachází ve městě Likasi v provincii Katanga na jihovýchodě Demokratické republiky Kongo.

Ostatní dary ještě zakoupeny nebyly, plánuje se tak během tohoto měsíce. O jejich zakoupení Vás budeme informovat.

Všem dárcům jménem Vitala i ostatních dětí moc děkujeme - Aksanti!:)

Pomozte Vitalovi odstudovat.

« zpět na novinky