Vitala vystřídal Kayembe - podpora studia hluchoněmého chlapce z Konga pokračuje

10. 6. 2017

Studium hluchoněmého Vitala z Konga jsme podporovali od konce roku 2012 . Díky nám mohl odstudovat 4,5 roku - momentálně už končí 6. třídu základní školy - v Kongu je to poslední ročník základního vzdělávání.

Kvůli problémům mezi jeho otcem a centrem Bakanja jsme museli podporu Vitala (který se chystá na učiliště) ukončit. Začínáme ale podporovat studium hluchoněmého Kayembeho, který se již 2.rokem učí tesařem. Kayembe byl svojí rodinou před několika lety vyhozen na ulici, studovat může jen díky salesiánům, peníze na něj ale bohužel často nejsou...

Kayembe Yaya Severin

Kayembe je hluchoněmý a je mu 16 let. Protože se neví, kdy přesně se narodil, své narozeniny "slaví" 1.1.

Spolu se svým starším bratrem žil na ulici ve čtvrti Kenia nedaleko centra Bakanja. Hluchoněmý Kayembe byl svým bratrem nucen žebrat. Před několika lety je našel jeden bratr ze salesiánské komunity, který je do centra přivedl. Pro Kayembeho našli salesiáni učiliště na tesaře pro hluchoněmé ve městě Kasenga.

"Pamatuji si na něj, o prázdninách se vždycky vracel k nám do centra Bakanja a pomáhal v místní nemocnici. Je to moc dobrý mladý muž," vzpomíná na Kayembeho mama Annie, belgická dobrovolnice, která v centru Bakanja několik let pracovala jako doktorka.

Protože Kayembeho svoje rodina zavrhla (i když ji má), platí za něj školné a další výdaje salesiáni. Ti ale často tuto částku nemají, jelikož výdajů je spousta a peněz a dárců bohužel málo.

Za trimestr se za něj platí 150 $ za internát a 50 $ za školné. Za dopravu, školní pomůcky a hygienické potřeby pak zhruba 30 $ měsíčně.

Momentálně je ve druhém ročníku, po skončení tohoto školního roku by měl studovat ještě 2 roky.

Podpořit ho můžete ZDE.

« zpět na novinky