Dobrovolník Kuba Honěk nám posílá zprávu o využití zaslaných peněz (poslané v červenci 2017) do Indie, konkrétně do střediska Jibon Jyoti. Mrkněte, jak vaše dary pomohly.

/img/article/a024101b.jpg

Za jak dlouho utratíte v předvánoční horečce 4 000 Kč? A věřili byste tomu, že v Indii za tuto částku zaplatíte měsíční školné 50 vesnickým dětem? Darujme vzdělání díky svým dobrodincům tak učinilo. Navíc darem 15 000 Kč přispělo na chod internátu pro 130 chudých dětí, aby měli salesiáni dostatek peněz na rýži a zeleninu pro svěřené děti. Vedle toho se  z vybrané částky zaplatil měsíční poplatek za pobyt na internátu několika vybraným nejchudším dětem. Jakákoliv darovaná částka se při poslání do Indie znásobí, a tak děkujeme všem dobrodinců za jejich štědrost, která nezapomíná na potřebné na druhém konci světa.

Konkrétně se tedy podpořilo:

  • Měsíc školného pro 50 chudých dětí -  4000 Kč
  • Potraviny a chod internátu pro 130 dětí - 15000 Kč
  • Poplatek za internát pro 5 dětí - 1 300 Kč

Jakub Honěk

Kuba už svou dobrovolnou službu ve středisku Jibon Jyoti skončil. Na jeho články a fotky z tamního působení se můžete podívat tady: www.kubavindii.cz.

Na stejném místě je momentálně další český dobrovolník - Lukáš Samec. Jeho zážitky můžete sledovat na: www.lukivindii.webnode.cz.

zpět na novinky